OXI NATURA wybielacz do prania z aktywnym tlenem N

Przyjazne Tobie i otoczeniu » GreenSign ekologiczne pranie.

Cena:7.90

Wybielacz tlenowy to naturalna alternatywa dla chemicznych środków wybielających i odplamiających. Nadaje się zarówno do tkanin białych, jak i o trwałych kolorach. Jest łagodny dla środowiska, ale bezwzględny w walce z uporczywymi plamami jak np. po warzywach, owocach, kawie, herbacie, czerwonym winie, krwi itp. W trakcie prania intensywnie uwalnia tlen, dzięki czemu usuwa najtrudniejszy brud i plamy. Ponieważ wybielacz tlenowy nie zawiera żadnych syntetycznych dodatków, jest on efektywny przy praniu w pralce dopiero od 50 stopni C. Jeżeli jednak poddamy pranie działaniu wybielacza przez dłuższy czas, np. poprzez namoczenie przez noc, wówczas działa on już od 30 stopni C. W procesie wybielania ulega całkowitej degradacji na aktywny tlen, wodę i sodę. Jest to najbardziej naturalna formuła wybielająca, oprócz wystawiania tkanin bezpośrednio na światło słoneczne. Ekologiczny wybielacz Zielony Krok nie zawiera takich szkodliwych dodatków jak: chlor, nadboran, wybielacze optyczne, syntetyczne, petrochemiczne aktywatory wybielające, syntetyczne konserwanty, enzymy, środki zapachowe.

 

Skład: >30 % związki wybielające na bazie tlenu.

 

waga netto: 200g

 
ZASTOSOWANIE:
 
WYBIELANIE:  do wszystkich  tkanin  białych  oraz  kolorowych  o  trwałych  barwach  z  bawełny, lnu, konopi oraz mieszanych;
 
ODPLAMIANIE:  usuwa  plamy  po  warzywach,  owocach,  kawie,  herbacie,  czerwonym  winie,
 
ROZJAŚNIANIE: do tkanin pożółkłych, poszarzałych, np. białej bielizny, pościeli, firanek;
 
ZAPOBIEGANIE:  regularne  dodawanie  wybielacza  do  prania  zapobiega  przedwczesnemu szarzeniu się białych tkanin
 
W PRALCE: 2-3 łyżki stołowe na pranie, dodaj do głównego cyklu prania.  W  przypadku  plam  trudnych  do  wywabienia  zwiększ  ilość
 
NAMACZANIE: 2 łyżki stołowe (20g do 30g) dodaj do 3 litrów ciepłej wody. Kolorowe rzeczy należy moczyć maksymalnie 30 minut,  białe do 12 godzin. Namoczone pranie można dociążyć np. garnkiem lub talerzem, aby prane tkaniny pozostawały cały czas w roztworze wybielającym.
Aby wzmocnić efekt wybielania należy namoczone pranie pozostawić na noc, a następnie wyprać. Należy  zawsze stosować się  do instrukcji prania na ubraniach. 
 
Zawiera nadwęglan sodu. Działa szkodliwie po połknięciu. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Przechowywać  pod  zamknięciem i  chronić  przed  dziećmi. Przechowywać w  chłodnym miejscu. Unikać  zanieczyszczenia skóry i  oczu. Zanieczyszczone  oczy  przemyć  natychmiast  dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza­.